עמוד הבית > צמחי מרפא סיניים

צמחי מרפא סיניים לטיפול בטיקים ותסמונת טורט

כדי להבין למה צמחי מרפא סיניים עשויים לסייע בהתמודדות עם תסמונת טורט, כדאי לחזור כמה אלפי שנים אחרונית. האגדה מספרת כי בשושלת הקיסר האן, בשנת 206 לפני הספירה, סבר השר הממונה על החקלאות שישנם צמחים רבים אשר טיבם לא נחקר ותהה אם חלקם ראויים למאכל אדם. מוטרד ממחשבה זו, קם בוקר אחד וקבע כי יש לערוך ניסוי ולטעום בכל יום מאה צמחים שונים כדי לקבוע האם הם מתאימים למאכל או לרפואה. 

אגדות מטבען ניחנו בקסם רב, אך העובדה היא שרפואת הצמחים בסין תועדה לראשונה כבר בשנת 1000 לפני הספירה, ברשימות של צמחים בעלי יכולת ריפוי. בשנת 1518 נכתבה ה"אנציקלופדיה הסינית לצמחי מרפא", בה תועדו כ-1,800 מרכיבים שונים ברפואת הצמחים הסינית. יש לזכור כי ספר הצמחים הראשון במערב, אשר נכתב בידי חוקר שוודי, פורסם רק מאה וחמישים שנה מאוחר יותר וכלל 12 עמודים בלבד.

שורש הג'נסינג Ren Shen
פרי הדרקון Lon Yan Rou
צמחי מרפא
פרח החרצית Ju Huo

יתרונות הטיפול באמצעות צמחי מרפא סיניים

שיטות רבות מקנות למטפל ברפואה סינית יעילות טיפולית גבוהה. פיטותרפיה – טיפול בצמחי מרפא סיניים הוא אחד משיטות אלו היכול לתת מענה רחב במגוון של תחומים כגון: תסמונת טורטטיקיםהפרעת קשב וריכוז, מיגרנות, כאבי כאב ראש, חולשה, מתח ועוד.

הסינים התבוננו בטבע במשך אלפי שנים, בחנו צמחים רבים ושימרו את הידע לגבי אלו שנמצאו מתאימים למאכל ואלה המתאימים למרפא. צמחי מרפא סיניים, לצד הדיקור הסיני, טופחו לאורך השנים עד לזמננו וחלקם אף מוכרים לנו מהמטבח הביתי. צמחי מרפא נפוצים כוללים:

  1. עלה המנטה, נקרא ברפואה הסינית Bo He – הוא מפחית תופעות חום ומקרר את הגוף, בשל יכולות אלו הוא יכול להקל במצבים של מלאות בבטן עקב אכילת מזון מטוגן, שומני וכבד ומתאים לעונות החמות. 
  2. פרוסת ג'ינג'ר (זנגוויל) נקראת ברפואה הסינית Sheng Jiang – מחממת את הגוף ומפחיתה בחילות, הקאות וכאבים בבטן עקב צריכה מרובה של מזונות או משקאות קרים, היא יכולה לעורר תיאבון ומתאימה לעונות הקרות או בשילוב עם מזונות בעלי אופי קר, כמו סושי.
  3. גרעין החיטה, הנקרא ברפואה הסינית Fu Xiao Mai – אם אתם מחפשים צמחי מרפא מרגיעים, זהו פתרון מצוין. גרעין החיטה יכול להביא להרגעת הנפש ולהפחתת הזעות בגוף.

טיפול בעזרת צמחי מרפא? פשוט במיוחד

בעולם צמחי המרפא הסיניים ישנן צורות שונות לנטילת הצמחים. ניתן לקבל צמחים מיובשים ולבשל אותם בבית, לקבל אותם כאבקה מרוכזת הנמסה במים או בצורת קפסולות.

בארץ ישנם מעל 200 סוגים של צמחי מרפא. אני מקפיד להשתמש בצמחי מרפא סיניים אשר עברו את האישור של משרד הבריאות הישראלי והם בעלי תקנים של ISO ו-GMP. צמחי מרפא אלו נחשבים לאיכותיים לפי תקנים מחמירים. פורמולה הניתנת למטופל נכתבת במיוחד עבורו, ומותאמת אישית לאופי הבעיה שבעטיה הגיע לטיפול. בעוד שדיקור סיני לרוב עוסק ברמת הצ'י (אנרגיה), צמחי המרפא נחשבים כעוסקים ברמת החומר, לכן יכולים לתת מענה רחב יותר בזמן הטיפול.

הטיפול בקליניקה נותן מענה לילדים ומבוגרים כאחד, בקליניקה מקובל לתת צמחי מרפא לילדים וישנם דרכים מגוונות ללקיחתם. צמחי מרפא סיניים מגבירים את היעילות הטיפולית ויכולים לתת מענה במגוון תחומים כגון: טיקים אצל ילדיםתסמונת טורט ילדים והפרעת קשב וריכוז בילדים.

התכנים באתר הינם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי רפואי

 

גולן שרב-
מטפל ברפואה סינית.
טיקים ותסמונת טורט 

מרכז: רמת אביב, תל אביב. (חניה פרטית במקום)

צפון: פרדס חנה (שעות הבוקר)

קבעו ייעוץ טלפוני ללא עלות 
התקשרו: 054-4431054
או השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם.

טיפ טיק
תרופת הריטלין להפרעת קשב וריכוז
התרופה עלולה להגביר טיקים ולכן אינה מומלצת בתסמונת טורט / טיקים אלא בהתייעצות עם רופא מומחה.
תזונה מטוגנת/ שומנית ומתובלת יתר על המידה
אינה מומלצת במקרים של טיקים / תסמונת טורט והפרעת קשב וריכוז.
מידע נוסף בעניין טיקים/ טורט
ניתן למצוא בספר "טיקים ותסמונת טורט" – מדריך להורים ואנשי מקצוע מאת ד"ר אוטום צ'ודהורי
דילוג לתוכן