עמוד הבית > אודות מרכז טיקלס

אודות מרכז טיקלס

הפרעת טיקים ותסמונת טורט נפוצות מאוד בעת הנוכחית, עם מודעות הולכת וגדלה לעובדה שאפשר להתמודד איתן בצורה משביעת רצון. מרגע האבחון קיימים כמה וכמה פתרונות, ברפואה הקונבנציונלית והמשלימה כאחד, כאשר האתגר העיקרי הוא להרכיב את תוכנית הטיפולים הרחבה, היעילה והמתאימה ביותר למקרה נתון.

לאחרונה, נערך מחקר בצורת סקר שבחן את הרפואה המשלימה במטופלי טיקים ותסמונת טורט וגילה כי 92% מהמטופלים העידו כי חוו הפחתה בתדירות הטיקים בעקבות הטיפולים. (1) 

מרכז טיקלס שם לו למטרה לסייע לילדים ולמבוגרים החווים את ההפרעות האלה, תוך בניית תוכנית טיפולים על בסיס עקרונות הרפואה הסינית ותוך שילוב של טכניקות חדשניות. בכך ניתן לספק מענה שורשי ומקיף, בו מושם דגש מהותי על הרגעת נפש המטופל ושיפור איכות החיים שלו בכל המישורים.

על גולן שרב

במהלך השנים, סייע המרכז בהצלחה רבה למאות מטופלים – בין אם מדובר בהפרעת טיקים קלה ובין אם בתסמונת טורט, המורכבת יותר להתמודדות, ובין אם מדובר בילדים או מבוגרים. את הטיפול מספק גולן שרב, מטפל מוסמך עם ניסיון של כשני עשורים העוסק בתחומי הנוירולוגיה והכאב במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (בית החולים איכילוב) ובקליניקה פרטית ברמת אביב, תל אביב.

גולן הוא בוגר לימודי רפואה סינית, דיקור סיני וצמחי מרפא במכללת מדיסין, שהתמחה בשירותי בריאות כללית בתל אביב ועבר השתלמויות בכאב נוירולוגי-אורתופדי, רפואה פנימית ודיקור כללי באחד מבתי החולים הבולטים בסין בתחום.

במהלך תריסר השנים האחרונות, מתמקד גולן שרב בעולם הרחב של טיקים ותסמונת טורט. הוא עושה את כל המאמצים להישאר מעודכן בתחום באופן מלא באמצעות סקירת מחקרים (שחלקם מובאים כאן באתר), השתתפות בהשתלמויות רבות בכנסים מקצועיים בחו"ל ותובנות אישיות אותן הוא מטמיע בקליניקה. ראוי להדגיש את ההתמחות הספציפית אותה עבר אצל פרופסור An Yuan Li בסין, הנחשב לאחד המומחים הגדולים בסין שפרסם מחקרים בתחום.

תוכנית טיפולים מקיפה

הטיפול במרכז טיקלס מבוסס על שיטה ייחודית, שפותחה על ידי גולן שרב מתוך הידע העשיר והניסיון שצבר במהלך השנים. הדגש הוא על שימוש בכלים ובעקרונות של הרפואה הסינית הטבעית, הפונה למכנה המשותף הרחב ביותר של מטופלים (כולל ילדים או אוכלוסיות רגישות אחרות). טיפולים אלו מוכחים כיעילים במיוחד עבור סוגי הטיקים השונים ותסמונת טורט, ואינם כרוכים בתופעות לוואי או בסיכונים.

הכלים העיקריים בהם נעשה שימוש בקליניקה:

  • דיקור סיני
  • טיפול המדמה דיקור סיני ללא שימוש במחטים, המיועד לילדים או למבוגרים החרדים ממחטים
  • פיטותרפיה – התאמת צמחי מרפא סיניים
  • התאמות תזונה אישיות
  • שינויים באורח ובשגרת החיים

מתוך דאגה לבריאותכם ולבריאות ילדיכם, אנו דואגים לכך שתהיה מערכת טיפולית רחבה ככל האפשר – במהלך הטיפול ולאחריו – כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורכם.

איתכם לכל אורך הדרך

במרכז טיקלס, אנו מתאימים לכל מטופל תוכנית אישית בהתאם לסוג הטיקים שהוא חווה, דרגת החומרה והתדירות שלהם, המאפיינים האישיים ועוד. המרכז דוגל במתן ליווי אישי צמוד ומענה טלפוני מהיר מעבר לשעות הטיפול, מתוך ההבנה כי מדובר בנושא מורכב עם היבטים רבים שיכולים להשפיע על המטופלים או ההורים: חרדה, דאגה, השלכות חברתיות וכדומה. עובדה זו הופכת את הבסיס ההוליסטי של הרפואה הסינית ליתרון משמעותי מנקודת המבט של המטופלים ובני משפחותיהם.

חשוב לציין: המרכז אינו שולל גישות מערביות מוכרות ודוגל פעמים רבות בשילוב בין הטיפולים המוצעים בו לבין אלו המשתייכים לתחום הרפואה הקונבנציונלית, שאף הם עשויים להקל מאוד על המטופלים. אנחנו רואים בנוסף חשיבות רבה למתן מידע ואבחון להורים או למטופלים בכל תחום שאינו קשור לרפואה סינית. לכן אנחנו נמצאים בקשר עם רופאים מערביים מומחים או פסיכולוגים בתחום, ונשמח להפנות או להמליץ על בעלי מקצוע במישור הזה אם תהיו מעוניינים בכך. 

סימוכין:

Use of Complementary and Alternative Medicine in Children With Tourette.1 Syndrome./ Himadri Patel , KieuHanh Nguyen/J Child Neurol. 2020 Jul  , תל אביב

גולן שרב-
מטפל ברפואה סינית.
טיקים ותסמונת טורט 

מרכז: רמת אביב, תל אביב. (חניה פרטית במקום)

צפון: פרדס חנה (שעות הבוקר)

קבעו ייעוץ טלפוני ללא עלות 
התקשרו: 054-4431054
או השאירו פרטים ואשוב אליכם בהקדם.

טיפ טיק
תרופת הריטלין להפרעת קשב וריכוז
התרופה עלולה להגביר טיקים ולכן אינה מומלצת בתסמונת טורט / טיקים אלא בהתייעצות עם רופא מומחה.
תזונה מטוגנת/ שומנית ומתובלת יתר על המידה
אינה מומלצת במקרים של טיקים / תסמונת טורט והפרעת קשב וריכוז.
מידע נוסף בעניין טיקים/ טורט
ניתן למצוא בספר "טיקים ותסמונת טורט" – מדריך להורים ואנשי מקצוע מאת ד"ר אוטום צ'ודהורי
דילוג לתוכן